קורס Q.A בודקות תוכנה

הכי מקצועי. הכי קרוב אלייך.

תעודת גמר ממוסד הטכניון היחידה ללימודי המשך וחוץ.

New! Q.A course for English Speakers

נשמח לתת לך פרטים נוספים על קורס בודקות התוכנה הקרוב!

קהל יעד

בודקות תוכנה מתחילות, מתכנתות, אקדמאיות, הנדסאיות, מהנדסות, וכן נשים שאינן בעלות רקע בתחום אך מעוניינות לעסוק בתחום בדיקות התוכנה.

תנאי קבלה

 ידע וניסיון במערכות הפעלה חלונאיות (windows)

 שליטה באנגלית (חלק מהחומר הנלמד הוא באנגלית)

 הקבלה מותנית בראיון אישי

מתכונת לימודים

משך הלימודים כ– 10 חודשים, תכנית הלימודים מורכבת מ- 200 שעות אקדמיות

הלימודים יתקיימו בימי ב' בין השעות: 17:30-21:30, במרכז לינק בבית שמש

עלות התוכנית

דמי רישום: 480 ₪

שכ"ל: 12,100 ₪

יתרונותיה הבולטים של התכנית שלנו

  • הכרות עם עולם הבדיקות הידני והאוטומטי.
  • תכנים מקצועיים ומעודכנים, העונים על הצרכים של שוק העבודה כיום.
  • תרגול מעשי רב ויישום החומר התאורטי בפרויקט המדמה עבודה בפועל בתחום הבדיקות.
  • היכרות עם כלים מובילים בתחום הבדיקות QC ,QTP ,Selenium ,Load Runner.
  • הכרות עם סוגי הבדיקות הנפוצים בשוק: תקשורת,Web ,Mobile , עומסים ERP.
  • הכנה למבחן ההסמכה הבינלאומי בבדיקות תוכנה, המוכר ביותר מ- 40 מדינות.
  • ליווי אישי של התלמידה לאורך כל המסלול וגם לאחריו.

רקע

תחום בדיקות התוכנה הינו מהמובילים והחשובים בשוק ההיי-טק כיום. תוכנות מקיפות אותנו במוצרים רבים בחיינו (מוצרי תקשורת, מכשור רפואי, מכוניות, אינטרנט, בנקים ועוד).

חלק חשוב מפיתוח התוכנה הינו בדיקתה ותיקון התקלות שנמצאו בה. תפקיד בודקת התוכנה הינו לתכנן ולהריץ בדיקות על התוכנה במטרה למצוא תקלות וחריגות ולוודא עמידתה בדרישות הלקוח. הבודקת עובד בשיתוף עם מפתח/ת התוכנה, במטרה לשפר את איכותה ולצמצם באגים במערכת. לשם כך, בודקת ,תוכנה מקצועית נדרשת להיות בעלת ידע במתודולוגיות, שיטות עבודה וכלים רבים בתחום.

מטרת הקורס

מקצוע ה"בודקת" הינו מקצוע מרתק, המתקדם בד בבד עם השינויים הטכנולוגיים האחרונים, הסטנדרטים וכלי הבדיקות הקיימים והחדשים בתחום. הבודקת הינה בעלת ראייה מערכתית של כלל המערכת הנבדקת וצרכי הלקוחות ומהווה הסמכות המקצועית המאשרת את איכות התוכנה לפני שחרורה לשוק. תכנית הלימודים ממוקדת בהכשרת התלמידה כבודקת תוכנה באופן ידני ואוטומטי, ומספקת את הידע המקצועי התיאורטי והמעשי העדכני ביותר בשוק כיום.

בין הנושאים הנלמדים: בדיקות תקשורת, בדיקות Web , בדיקות Mobile , בדיקות עומסים, בדיקות ERP ועוד… בנוסף, הקורס מכין את התלמידה למבחן ההסמכה הבינלאומי בבדיקות תוכנה.

תכנים מרכזיים

היכרות מעמיקה במתודולוגיות, שיטות וכלים הקיימים כיום בעולם בדיקות התוכנה. למידת מודלים שונים בפיתוח תוכנה והכרה לעומק את תהליך הבדיקות ותוצריו ומושגים חשובים בתחום כגון: STP ,STD ,STR. הכרות עם רמות הבדיקה השונות וסוגי הבדיקה הרבים והמגוונים הקיימים בתחום. בנוסף, הכרות עם טכניקות עבודה לכתיבת תסריטי בדיקה יעילים, תוך שמירה על רמת כיסוי גבוהה של הדרישות או הקוד, הרצת הבדיקות ודיווח תקלות.

הכרות ולמידת כלים לעבודה עם הכלי המוכר והוותיק ביותר לניהול תהליכי בדיקות, באמצעותו ניתן לנהל את תהליך תכנון הבדיקה וכתיבת מסמכי הבדיקות, יצירת מעבדת עבודה ופתיחת תקלות.

תכנון בדיקות עבור מוצר WEB פירוק המערכת לרמות בדיקה שונות, הגדרת סוגי בדיקות לכל רמה, תכנון בדיקות ברמה מפורטת ומעמיקה. כחלק מהלימוד נלמד לכתוב בעצמנו בשפת HTML אתה בונים אתרים בכדי להבין את הקוד שמאחורי הקלעים.

למידת היכולות של (Selenium (IDE ככלי חינמי (קוד פתוח) המאפשר הרצה של סט של פעולות אוטומטיות אותן ניתן להריץ בכל שלבי הפרויקט, בהתאם לצורך הבדיקה שמתעורר.

היכרות עם עולם מאגר הנתונים, שאילתות בשפת SQL בכדי לוודא שתהליכים התבצעו גם בצד השרת. במסגרת זאת נלמד ליצור טבלאות, להזין נתונים, לעדכן, לערוך, למחוק מידע ולשלוף נתונים ברמה בסיסית ומתקדמת (שאילתות מורכבות). בכדי להשלים את הלימוד, נשלב עבודה מול מאגרי נתונים ונבצע פרויקט בדיקות שלם על מערכת ERP המאפשרת ניהול לוגיסטי של מלאי, רכש ושאר תהליכים פיננסיים בארגון.

ידע הכרחי לבודקי תוכנה שמעוניינים להשתלב בחברות היי-טק בתחום התקשורת. למידת עולם ה-NETWORKING ברמה התיאורטית והמעשית. הכרות עם פרוטוקולים חשובים המהווים חלק אינטגרלי ממחסנית TCP/IP כגון TCP UDP ARP DHCP.

הכרות עם שפת תכנות VBS שהינה מונחית אירועים (Object Oriented). שפה זו נמצאת בשימוש נרחב בכתיבת ממשקי משתמש, אתרי אינטרנט ובדיקתם באמצעות כלים אוטומטיים. למידת יסודות כתיבת תוכנה והתנסות בכתיבת קוד תוך שימוש בקבועים, משתנים, אופרטורים, לולאות, תנאים, מערכים ומבני קוד נוספים.

כתיבת והרצת בדיקות אוטומטיות באמצעות כלי Quick Test Professional של חברת HP.  כתיבת תסריטי בדיקות אוטומטיות ופונקציונאליות עבור בדיקות GUI אותן נריץ על תוכנה ייעודית לבדיקה.

הכרות עם עולם המובייל ועם סיפורם של חברות שהצליחו בתחום, מתוך הקפדה על תהליכי איכות. בחלק שלנו כ"בודקות", נתייחס לדגשים הרלוונטיים בבדיקות מובייל, טכניקות ושיטות עבודה. כמו כן, נדגים וניחשף לכלים אוטומטיים בתחום המובייל שנועדו לאפשר לבדוק ריבוי משימות על מגוון מכשירים ומגוון מערכות הפעלה הנפוצות בשוק זה. חלק זה כולל תרגול מעשי על אפליקציות מוכרות בשוק.

הכרות עם המשמעות של בדיקות עומסים. בכדי להבין תחום זה, נכיר את כלי בדיקות העומסים של חברת HP. תכנון וניהול הרצה של עומס משתמשים על גבי אתר או תוכנה נבדקת. כמו כן התייחסות לדגשים הרלוונטיים ולמידה כיצד לייצר דו"ח הרצה הכולל ניתוח ביצועים והמלצות אופרטיביות למנהלי הפרויקט בכל הקשור לעמידות התוכנה בעומסים, לחצים ונפחים משתנים.

הכרות עם סוגי בדיקות שונים, ניהול הבדיקות וניהול סיכונים, החשובים לתפקידי בודקת התוכנה ומנהל/ת הבדיקות. כמו כן, הכנה מעמיקה למבחן ההסמכה הבינלאומי בבדיקות תוכנה. במסגרת זאת נבצע תרגולים מעשיים והדמיות של מבחני עבר עבור מבחן ההסמכה הבינלאומי.

מנהל אקדמי

בשיתוף המוסדות האקדמיים המובילים בישראל

עזריאלי
הטכניון